BRAZIL Cerrado Dulce 200 gBRAZIL jutový sáček 100g
Zpět na: Zrnková káva
PDFTisk

BURUNDI Butegana 200 g

100% Arabica,
balení: 200 g
Array
Cena
198,00 Kč
Hmotnost balení

do 24 hodin
Popis

Burundi Butegana - vítězná káva soutěží Cup of Excellence (COE)

Burundi je země s velkou tradicí pěstování kávy, navíc má díky vysoké nadmořské výšce, tisícům kopců porkytých sopečnou půdou a hojným dešťům veškeré předpoklady pro získání kvalitního produktu.

V zemi nejsou žádné rozsáhlé pantáže, káva pochází z malých rodinných farem a je zpracovávána vždy v nejbližších vodních nádržích určených pro zpracování kávy promytou metodou.

Oblast Kayanza, ze které tato výjimečná káva pochází je na severu země, poblíž hranic s Rwandou. Kaynza je vyhlášenou oblastí především pro zdroj vody pocházející z řeky Nilu, jejíž unikátní voda se využívá pro všechny vodní nádrže v jejím okolí. V zemi se traduje, že právě voda z Nilu je jedním z důvodů, proč je káva z této oblasti úspěšná v prestižní soutěži Cup of Excellence.

Tato káva byla v letech 2013 a 2014 oceněna v rámci soutěže CoE a i nadále patří k výjimečným kávám.

Je zpracovávána v mycí stanici Butegana, postavené v roce 1972, v níž se zpracovává káva od zhruba 3.000 drobných farmářů, kteří mají plantáže na okolních svazích. Butegana je od roku 2012 certifikována společností UTZ.

Bodové hodnocení: 85.18

Chuťový profil
V šálku má tato jemná káva tendenci mít výraznou chuť připomínající citrónové kěty, mandarinky a bílé hrozny. Dlouhotrvající dochuť sladkých rozinek, fíků a medu vynesla tuto kávu v letech 2013 a 2014 mezi oceněné kávy soutěže CoE.